PPT- PowerPoint Tools

PPT-                                   PowerPoint Tools
אזור זה יעזור לכם לשדרג את מצגת ה PowerPoint בעזרת כלים חיצוניים או תבניות. ריכזתי את הכלים המובילים שאני משתמש בהם כדי ליצור מצגות PowerPoint טובות יותר, מהר יותר ואפקטיביות יותר. כלים אלו יעזרו לכם גם בשלב הפיתוח של המצגת וגם בשלב ההצגה.
אם אתם מעוניינים לשפר את המיומנות האישיות שלכם ב  PowerPointאני מזמין אתכם שוב להיכנס לקורס PowerPoint למתקדמים שלנו.
חילקתי את הכלים השונים ל:  

לשימושכם, תיהנו...

כלים לשיפור יכולת הצגה ופרסום  PowerPoint
כלים אלו יעזרו לכם לשפר את שלב ההצגה, לאחר בנית המצגת או "אריזת" התוצר הסופי שלכם כדי להנגיש את תוצר זה בצורה מיטבית ללומדים.
·         ממיר קובצי PowerPoint לקובצי Flash- תוכנה מאוד פשוטה אשר "מתלבשת" על הסרגלים של Office, כך שמתוך מצגת ה PowerPoint  ניתן בקלות ובמהירות לצור תוצר flash
·         ממיר קובצי PowerPoint לסרט ווידיאו - תוכנה חינמית שתפקידה הוא להמיר מצגות PowerPoint לסרט, בעזרת תוכנה זו תוכלו להמיר את המצגת לפורמט שיתאים למכשירים ניידים. או להפיץ מצגות על גבי מחשבים בהם אין PowerPoint.
·         אפקטים לשילוב בזמן ההצגה-  כלי אשר מרכז קבוצה של שיפורים שימושיים, אשר נועדו לעזור לכם להדגיש אזורים מסוימים של המסך, ליצור אפקטים חזותיים, ולעקוב אחר המיקום של מצביע העכבר.
·         Articulate -יצירת לומדה ממצגת PowerPoint- זה הוא כלי מקצועי אשר מאפשר להפוך מצגת ללומדת flash באיכות גבוההמאוד. הכלי דורש מיומנות קלה, אך בסה"כ הוא די אינטואיטיבי. Articulate היא מערכת שלמה אשר "מתלבשת" על ה PowerPoint כלשונית נוספת ובעלת אפשרויות רבות ומגוונות המספקות את כל הנדרש להפקת לומדה ממצגת.
·         כלי ZOOM- כלי זה יאפשר לכם לבצע zoom in על אזור סמן העכבר בזמן הצגת המצגת. מבטיח לשדרג לכם את ההצגה- חינמי ומאוד פשוט לתפעול.

מקורות לאיסוף תבניות ל  PowerPoint
אתרים אלו ישמשו אתכם לאיתור תבניות בסיס למצגות, רקעים, מבנה מצגות, עיצובים וחומרים נוספים לעיצוב PowerPoint (כגון אינטגראציות סוגי חשיפות, שקפים מעוצבים, תמונות המשולבות במצגות ע"פ נושא ועוד...) בנוסף תוכלו לקבל רעיונות והשראה מהחומרים שנמצאים באתרים אלו:
·         משחקי PowerPoint- אתר להורדת תבניות של משחקים אשר נבנו ועוצבו ב PowerPoint.
·         Slide finder מנוע חיפוש למצגות ושקפים של PowerPoint.
·         אתר office- תבניות למידה של PowerPoint.
·         e-learningtemplates.com - חנות תבניות PowerPoint באיכות גבוהה מאוד.
·         www.slidex.co.i - אתר מקומי (ישראל) לשיתוף מצגות PowerPoint. הרבה מאוד מצגות, אבל מעט מאוד מצגות איכותיות.
·         templateswise.com  - אתר זה מספק תבניות PowerPoint ורקעים למצגות בחינם.


תוספים PowerPoint
תוסף PowerPoint הוא קובץ הפעלה (לרוב בפורמט VB) אשר ה PowerPoint משלב אותו באופן מלא בלשוניות הכלים. אחרי ההתקנה של התוסף הכלי הופך להיות חלק אינטגראלי מכלי העבודה. התוסף "מכניס" ל PowerPoint פונקציה חדשה שהמערכת לא ידעה לבצע (בלי לכותב קוד)
אז כיצד מבצעים התקנה של תוסף PowerPoint? (באופיס 2007/2010)
לאחר שהורדתם את הקובץ, יש לגשת לכדור הקובץ:
1.      לבחור בכפתור אפשרויות Power Point
2.      בחלק התחתון של המסך יש לבחור בחלונית תוספות של Power Point
3.      ללחוץ על כפתור "ביצוע..."
4.      בחלונית שתיפתח יש לבחור ב "הוסף חדש" ואז לטעון את הקובץ שהורדתם.
התוצאה תהיה לשונית נוספת בסרגלים העליונים, בשם "תוספות".
בלשונית זו תוכל להפעיל את התוסף

·         "דף על"- הכלי הבא הוא תוסף ל Power Point, אשר בעזרתו תוכלו ליצור "דף על". "דף על" זה מרכז את כל השקופיות שלכם, ומאפשר לבצע zoom in לכל שקופית בנפרד.
·         שילוב מדיה- כמה פעמים רציתם לצרף סרט למצגת ומשום מה הקובץ לא "רץ" על השקופית? זה הוא תוסף עבור Power Point אשר מבטיח כי לא תסבלו מבעיות של שילוב מדיה (כל מדיה) למצגת Power Point. יש להוריד את הכלי למחשב האישי ולהתקין אותו.
·         מעקב על הנפשת תנועה-  זו היא אחת התוספות הנחמדות ביותר למצגת Power Point. הכלי הזה פותר בעיה שמפתחי הדרכה רבים נתקלים בה כאשר הם מבצעים הנפשה של תנועה: איפה מסתיימת התנועה של האובייקט? הכלי הזה ייצור לכם העתק מדויק של האובייקט במקום בו הנפשת התנועה מסתיימת.
·         איתור ערכי צבע- כלי זה יעזור לכם לבדוק מה הם הערכים המדויקים של צבעים במצגות שלכם, אומנם הוא לא תוסף Power Point, אבל אני לא בונה מצגת בלי לפתוח אותו במקביל לקובץ המצגת. השימוש בו ממש פשוט: פתחו את הכלי, "עמדו" על כל מקום במסך עם סמן העכבר, והכלי ידגום לכם את ערכי הצבע בכל פורמט אפשרי (מתפקד כמו כלי הטפטפת בפוטושופ). ניתן אף לשמור את ערכי הצבע בעזרת מקש הרווח. הכלי חינמי ומאוד מומלץ.
·         LiveWeb-  שילוב של דף אינטרנט בתוך המצגת- תוסף זה יאפשר לכם לפתוח דף אינטרנט בזמן שהמצגת "רצה" וכחלק אינטגראלי מהשקף המוצג. תוכלו לקבוע את כתובת האינטרנט, כמה מקום בשקף "יתפוס" דף האינטרנט ואת מיקומו המדויק. כך שבזמן הצגה לא יהיה צורך לצאת מהמצגת כדי לעבור ליישום רשת או דף אינטרנט.
·         YouTube Video Wizard- תוסף אשר מאפשר לשלב סרטוני YouTube בקלות במצגת Power Point

מצגת בלי PowerPoint
אלו הם מספר אתרים אשר תאתרו בהם תחלופות טובות ל PowerPoint. לחלקם יש יתרונות רבים על PowerPoint, כגון האפשרות לעבוד על גבי הרשת, לעבוד בצורה שיתופית על מצגת ואינטראקציות טובות יותר.
·         prezi - מצגת מיוחדת- האתר יוצר הצגה מאוד מעניינת, רב ממדית ודינמית. התוצר הסופי ממש מיוחד, קובץ פלאש שניתן להציג או להוריד למחשב והכול בחינם.
OpenOffice Impress - היא תוכנה מצגת המהווה חלק מחבילת תוכניות OpenOffice.org. נדרש להוריד את התוכנה. בנוסף לכך ניתן לייבא, להמיר ולהשתמש במצגות שיצרת כבר בעבר ב-PowerPoint.
·         SlideRocket -  תוכנה מצגת מקוונת המאפשרת ללומדים לקיים אינטראקציה עם מצגות בזמן אמת. ניתן לעבוד בשיתוף פעולה עם מפתחים נוספים בו זמנית על גבי הרשת. מאפשרת ייבוא וייצוא מ/ל-PowerPoint.
·         Adobe Acrobat.com Presentations- דורש רישום לאתר ועבודה על מחשב בו מותקן Flash Player 10. מאפשר ליצור במהירות ובקלות מצגת פשוטה. במידה ותרצו להשתמש בחשיפות ואינטראקציות תצטרכו לשלם.
·         Google Presentations- חלק מהערכה של גוגל Docs. לכל מי שיש חשבון Gmail יש כבר חשבון לכלי זה. גוגל מציעה את היכולת לשתף פעולה עם מפתחים נוספים ביצירה ועריכה של מצגת. ניתן פשוט לשתף את הקובץ על ידי הוספת כתובות הדוא"ל של העורכים הנוספים,  להקצות להם הרשאות לפעול כמשתפי פעולה או להגביל את הרשאות לצפייה בלבד. בסך הכל, אם אתם רוצים לעשות מצגת פשוטה, גוגל מצגות הוא הכלי בשבילכם. ניתן גם לטעון PowerPoint ולעבוד עליהן.
דף זה יתעדכן מפעם לפעם בכלי PowerPoint,
תיהנו...

ינאי